Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.
Hager MCS332 LS-διακόπτης 3P 6kA C-32A QC QuickConnect 3M Διακόπτης προστασίας γραμμής 3 πόλων 6kA C-χαρακτηρισμός 32A 3 μονάδες
Αυτόματος διακόπτης προστασίας γραμμής 3πολικός 6kA C-Charakteristik 32A QuickConnect 3 μονάδες. Αυτόματος διακόπτης προστασίας με QuickConnect - κλέμμα σύμφωνα με DIN EN 60898-1 (VDE 0641 Teil 11):2003-12; EN 60898-1:2003; EN 60898-1, pr A1:2003, στην έξοδο έως 16A και στην είσοδο για τη ράγα έως 63A. Προστασία επαφής σύμφωνα με IP2x DIN VDE 0106 Teil 100 με σήμα VDE. LS με χρονικά καθυστερημένο θερμικό απασφαλιστή για προστασία υπερφόρτωσης και ηλεκτρομαγνητικό απασφαλιστή για προστασία βραχυκυκλώματος. Κατάλληλο για μεταγενέστερη τοποθέτηση πρόσθετων εξαρτημάτων; δυνατότητα σήμανσης απευθείας στη συσκευή και μεμονωμένη αφαίρεση από τον σύνδεσμο ράγας φάσεων μέσω απασφάλισης της ταχείας στερέωσης στη ράγα.
| Χαρακτηριστική απασφάλισης: | C |
| Ονομαστική ικανότητα διακοπής: | 6 kA |
| Αριθμός πόλων: | 3 P |
| Αριθμός μονάδων: | 3 |
| Ονομαστική τάση λειτουργίας (AC): | 230/400 V |
| Τάση μόνωσης: | 500 V |
| Συχνότητα: | 50/60 Hz |
| Τύπος σύνδεσης: | QuickConnect |
| Ροπή: | 2,8Nm |
| Συνολική απώλεια ισχύος σε ονομαστικό ρεύμα: | 13 W |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, ηλεκτρικοί κύκλοι λειτουργίας: | 4000 |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, μηχανικοί κύκλοι λειτουργίας: | 20000 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας: | -25 bis 60 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης: | -25 bis 80 °C |
| Ύψος εγκατεστημένου προϊόντος: | 83,4 mm |
| Πλάτος εγκατεστημένου προϊόντος: | 52,5 mm |
| Βάθος εγκατεστημένου προϊόντος: | 70 mm |
Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.