Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.
Hager CDA240D Διαφορικός διακόπτης 2 polig 6kA 40A 30mA Typ A
| Ονομαστικό ρεύμα | 40 A |
| Τύπος διαφορικής προστασίας | A |
| Ευαισθησία | 30 mA |
| Αριθμός πόλων | 2 P |
| Αντοχή σε παλμικό ρεύμα (παλμικά ρεύματα σφάλματος 8/20µs) | 0,25 kA |
| Αριθμός μονάδων | 2 |
| Συχνότητα | 50 Hz |
| Τρόπος εγκατάστασης | DIN-Schiene |
| Τύπος σύνδεσης | Schraubtechnik |
| Διατομή σύνδεσης για ευέλικτο αγωγό | 16mm² |
| Διατομή σύνδεσης για άκαμπτο αγωγό | 25mm² |
| Ροπή | 2,8Nm |
| Βαθμός προστασίας | IP20 |
| Τάση μόνωσης | 500 V |
| Αντοχή σε παλμική τάση | 4 kV |
| Δυνατότητα πρόσθετων εξαρτημάτων | 1 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -25 bis 40 °C |
| Διάρκεια ζωής συσκευής (μηχανικοί χειρισμοί) | 4000 |
| Διάρκεια ζωής συσκευής (ηλεκτρικοί χειρισμοί) | 2000 |
| Συνολική ισχύς απωλειών υπό ονομαστικό ρεύμα | 9,2 W |
| Βαθμός ρύπανσης σύμφωνα με IEC 60664 / IEC 60947-2 | 2 |
| Ύψος πάνω από N.N. | 2000 m |
| Ονομαστικό ρεύμα στους 20° C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα στους 30° C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα στους 35° C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα στους 40° C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα στους 45° C | 38 A |
| Ονομαστικό ρεύμα στους 50°C | 37 A |
| Ονομαστικό ρεύμα στους 55° C | 34 A |
| Ονομαστικό ρεύμα στους 60°C | 30 A |
| Ονομαστικό ρεύμα στους 65°C | 26 A |
| Ονομαστικό ρεύμα στους 70°C | 21 A |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -55 bis 70 °C |
| Ύψος εγκατεστημένου προϊόντος | 83 mm |
| Πλάτος εγκατεστημένου προϊόντος | 35 mm |
| Βάθος εγκατεστημένου προϊόντος | 70 mm |
Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.