Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.
Hager ADS916D FI/LS 1P+N 6kA B-Charakteristik 16A 30mA
Διακόπτης ρεύματος διαρροής με προστασία γραμμής σύμφωνα με DIN VDE 0664-20 / EN61009-1 με κλέμα QuickConnect σύμφωνα με DIN EN 60898-1, VDE 0641-11, στην έξοδο έως 20 A και στην είσοδο έως 63 A. Προστασία επαφής κατά IP2x σύμφωνα με DIN VDE 0106 Μέρος 100, μπλε κουμπί δοκιμής και ένδειξη ρεύματος διαρροής. Εύκολη μεμονωμένη αφαίρεση από το σύστημα ράγας φάσης. Με σήμανση VDE. Κατάλληλο για μεταγενέστερη προσθήκη πρόσθετων εξαρτημάτων. Δυνατότητα σήμανσης απευθείας στη συσκευή. Ονομαστικό ρεύμα: 16 A Χαρακτηριστική απεμπλοκής: B Ονομαστική ικανότητα διακοπής: 6 kA Τύπος διαφορικής προστασίας: A Ευαισθησία: 30 mA Αριθμός πόλων: 2 P Αριθμός μονάδων: 2 Ονομαστική τάση λειτουργίας Ue: 240 V
| Ονομαστικό ρεύμα | 16 A |
| Χαρακτηριστική απεμπλοκής | B |
| Ονομαστική ικανότητα διακοπής | 6 kA |
| Τύπος διαφορικής προστασίας | A |
| Ευαισθησία | 30 mA |
| Αριθμός πόλων | 2 P |
| Αριθμός μονάδων | 2 |
| Ονομαστική τάση λειτουργίας Ue | 240 V |
| Τάση μόνωσης | 500 V |
| Αντοχή σε παλμική τάση | 4000 V |
| Συχνότητα | 50 Hz |
| Ροπή | 2,1Nm |
| Συνολική απώλεια ισχύος υπό ονομαστικό ρεύμα | 5,2 W |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, ηλεκτρικοί χειρισμοί | 2000 |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, μηχανικοί χειρισμοί | 2000 |
| Διατομή σύνδεσης για εύκαμπτο αγωγό | 1 - 16mm² |
| Διατομή σύνδεσης για άκαμπτο αγωγό | 1 - 25mm² |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -25 bis 40 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -25 bis 70 °C |
| Ύψος εγκατεστημένου προϊόντος | 94 mm |
| Πλάτος εγκατεστημένου προϊόντος | 35 mm |
| Βάθος εγκατεστημένου προϊόντος | 68 mm |
Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.