Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.
Hager ACS916D FI/LS 1P+N 6kA B-Charakteristik 16A 10mA Typ A QC
Διακόπτης προστασίας γραμμής με ρελέ διαρροής 1P+N 6kA B-χαρακτηρισμός 16A 10mA Τύπος A QC. Διακόπτης ρελέ διαρροής σύμφωνα με DIN VDE 0664-20 / EN61009-1 με QuickConnect κλέμα σύμφωνα με DIN EN 60898-1, VDE 0641-11, στην έξοδο έως 20 A και στην είσοδο έως 63 A. Προστασία επαφής σύμφωνα με IP2x DIN VDE 0106 Teil 100, μπλε κουμπί δοκιμής και ένδειξη ρεύματος διαρροής. Εύκολη μεμονωμένη αφαίρεση από το σύστημα ράγας φάσης. Με σήμανση VDE. Κατάλληλο για μετέπειτα τοποθέτηση επιπλέον εξαρτημάτων. Δυνατότητα σήμανσης απευθείας στη συσκευή. Ονομαστικό ρεύμα: 16 A Χαρακτηριστική καμπύλη: B Ονομαστική ικανότητα διακοπής: 6 kA Τύπος προστασίας διαρροής: A Ευαισθησία: 10 mA Αριθμός πόλων: 2 P Αριθμός μονάδων: 2 Ονομαστική λειτουργική τάση Ue: 240 V
| Ονομαστικό ρεύμα | 16 A |
| Χαρακτηριστική καμπύλη | B |
| Ονομαστική ικανότητα διακοπής | 6 kA |
| Τύπος προστασίας διαρροής | A |
| Ευαισθησία | 10 mA |
| Αριθμός πόλων | 2 P |
| Αριθμός μονάδων | 2 |
| Ονομαστική λειτουργική τάση Ue | 240 V |
| Τάση μόνωσης | 500 V |
| Αντοχή σε παλμική τάση | 4000 V |
| Συχνότητα | 50 Hz |
| Ροπή | 2,1Nm |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, ηλεκτρικά χειριστικά | 2000 |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, μηχανικά χειριστικά | 2000 |
| Διατομή σύνδεσης για ευέλικτο αγωγό | 1 - 16mm² |
| Διατομή σύνδεσης για άκαμπτο αγωγό | 1 - 25mm² |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -25 bis 40 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -25 bis 70 °C |
| Ύψος (εγκατεστημένο προϊόν) | 94 mm |
| Πλάτος (εγκατεστημένο προϊόν) | 35 mm |
| Βάθος (εγκατεστημένο προϊόν) | 68 mm |
Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.