Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.
Hager MCS320 διακόπτης LS 3P 6kA C-20A QC διακόπτης προστασίας γραμμής 3 polig 6kA C-Charakteristik 20A QuickConnect 3 Module
Αυτόματος διακόπτης προστασίας γραμμής 3 πόλων 6 kA C-χαρακτηριστικό 20 A QuickConnect 3 μονάδες. Διακόπτης προστασίας γραμμής με QuickConnect - ακροδέκτης σύμφωνα με DIN EN 60898-1 (VDE 0641 Teil 11):2003-12; EN 60898-1:2003; EN 60898-1, pr A1:2003, στην έξοδο μέχρι 16A και στην είσοδο για τη συλλεκτική ράγα μέχρι 63A. Προστασία επαφής σύμφωνα με IP2x DIN VDE 0106 Teil 100 με σήμα VDE. LS με χρονοκαθυστερημένο θερμικό εκτοξευτή για προστασία υπερφόρτωσης και ηλεκτρομαγνητικό εκτοξευτή για προστασία σε βραχυκύκλωμα. Κατάλληλο για μεταγενέστερη τοποθέτηση επιπρόσθετων εξαρτημάτων; Δυνατότητα σήμανσης απευθείας στη συσκευή και μεμονωμένη αφαίρεση από το σύστημα συλλογής φάσεων μέσω απασφάλισης της γρήγορης στερέωσης στη ράγα.
| Ονομαστικό ρεύμα: | 20 A |
| Χαρακτηριστικό εκτόξευσης: | C |
| Ονομαστική ικανότητα διακοπής: | 6 kA |
| Αριθμός πόλων: | 3 P |
| Αριθμός μονάδων: | 3 |
| Ονομαστική λειτουργική τάση (AC): | 230/400 V |
| Τάση μόνωσης: | 500 V |
| Συχνότητα: | 50/60 Hz |
| Τρόπος σύνδεσης: | QuickConnect |
| Ροπή: | 2,8Nm |
| Συνολική απώλεια ισχύος σε ονομαστικό ρεύμα: | 8,9 W |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, ηλεκτρικά χειριστικά κύκλοι: | 4000 |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, μηχανικά χειριστικά κύκλοι: | 20000 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας: | -25 bis 60 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης: | -25 bis 80 °C |
| Ύψος εγκατεστημένου προϊόντος: | 83,4 mm |
| Πλάτος εγκατεστημένου προϊόντος: | 52,5 mm |
| Βάθος εγκατεστημένου προϊόντος: | 70 mm |
Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.