Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.
Hager MCN620 Διακόπτης LS 20A/3pol+N/C 6kA Διακόπτης προστασίας γραμμής 3 polig+N
Διακόπτης προστασίας γραμμής 3πολικός+N σύμφωνα με DIN VDE 0641 Teil 11/8.92, προστασία επαφής IP2x σύμφωνα με DIN VDE 0106 Teil 100 με σήμα VDE. LS με χρονοκαθυστερημένο θερμικό απελευθερωτή για προστασία υπερφόρτωσης και ηλεκτρομαγνητικό απελευθερωτή για προστασία βραχυκυκλώματος. Κατάλληλος για μεταγενέστερη προσάρτηση πρόσθετων εξαρτημάτων. Δυνατότητα σήμανσης απευθείας στη συσκευή και ατομική αφαίρεση από τη συστοιχία ράγας φάσεων μέσω απασφάλισης της γρήγορης στερέωσης στη ράγα.
| Ονομαστικό ρεύμα: | 20 A |
| Χαρακτηριστική απελευθέρωσης: | C |
| Ονομαστική ικανότητα διακοπής: | 6 kA |
| Αριθμός πόλων: | 4 P |
| Αριθμός μονάδων: | 4 |
| Ονομαστική τάση λειτουργίας (εναλλασσ.): | 230/400 V |
| Τάση μόνωσης: | 500 V |
| Συχνότητα: | 50/60 Hz |
| Τύπος σύνδεσης: | Βιδωτή σύνδεση |
| Ροπή: | 2,8Nm |
| Συνολική απώλεια ισχύος στο ονομαστικό ρεύμα: | 8,9 W |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, ηλεκτρικά κύκλωμα διακοπών: | 4000 |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, μηχανικά κύκλωμα διακοπών: | 20000 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας: | -25 bis 60 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης: | -25 bis 80 °C |
| Ύψος εγκατεστημένου προϊόντος: | 83 mm |
| Πλάτος εγκατεστημένου προϊόντος: | 70 mm |
| Βάθος εγκατεστημένου προϊόντος: | 70 mm |
Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.