Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.
Hager MCN340 Διακόπτης LS 40A/3pol/C 6kA Διακόπτης προστασίας γραμμής 3πολικός 6kA C-χαρακτηριστική 40A 3 μονάδες
Διακόπτης προστασίας γραμμής 3 πόλων 6 kA, χαρακτηριστική καμπύλη C, 40 A, 3 μονάδες. Διακόπτης προστασίας γραμμής σύμφωνα με DIN VDE 0641 Μέρος 11/8.92, προστασία επαφής IP2x σύμφωνα με DIN VDE 0106 Μέρος 100 με σήμα VDE. LS με χρονοκαθυστερημένο θερμικό διακόπτη για προστασία υπερφόρτωσης και ηλεκτρομαγνητικό διακόπτη για προστασία βραχυκυκλώματος. Κατάλληλος για μεταγενέστερη τοποθέτηση πρόσθετων εξαρτημάτων. Δυνατότητα σήμανσης απευθείας στη συσκευή και μεμονωμένη αφαίρεση από το σύστημα σύνδεσης φασικών ραγών μέσω απασφάλισης του μηχανισμού γρήγορης στερέωσης στη ράγα. Ονομαστικό ρεύμα: 40 A Χαρακτηριστική καμπύλη: C Ονομαστική ικανότητα διακοπής: 6 kA Αριθμός πόλων: 3 P Αριθμός μονάδων: 3 Ονομαστική τάση λειτουργίας (AC): 230/400 V Συχνότητα: 50/60 Hz
| Ονομαστικό ρεύμα: | 40 A |
| Χαρακτηριστική καμπύλη: | C |
| Ονομαστική ικανότητα διακοπής: | 6 kA |
| Αριθμός πόλων: | 3 P |
| Αριθμός μονάδων: | 3 |
| Ονομαστική τάση λειτουργίας (AC): | 230/400 V |
| Τάση μόνωσης: | 500 V |
| Συχνότητα: | 50/60 Hz |
| Τύπος σύνδεσης: | Βιδωτή τεχνική |
| Ροπή: | 2,8Nm |
| Συνολικές απώλειες ισχύος υπό ονομαστικό ρεύμα: | 16,9 W |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, ηλεκτρικοί κύκλοι: | 4000 |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, μηχανικοί κύκλοι: | 20000 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας: | -25 έως 60 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης: | -25 έως 80 °C |
| Ύψος εγκατεστημένου προϊόντος: | 83 mm |
| Πλάτος εγκατεστημένου προϊόντος: | 52,5 mm |
| Βάθος εγκατεστημένου προϊόντος: | 70 mm |
Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.