Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.
Hager MBS316 διακόπτης LS 16A/3πολ./B 6kA, QC QuickConnect ασφαλειοδιακόπτης 3πολικός 6kA B-χαρακτηριστική 16A 3 μονάδες
Αυτόματος διακόπτης προστασίας γραμμής, 3πολικός, 6 kA, B-χαρακτηριστικό, 16 A, Quick Connect, 3 μονάδων. Διακόπτης προστασίας γραμμής με QuickConnect - κλέμα σύμφωνα με DIN EN 60898-1 (VDE 0641 Teil 11):2003-12; EN 60898-1:2003; EN 60898-1, pr A1:2003, στην έξοδο έως 16A και στην είσοδο για τη ράγα έως 63A. Προστασία επαφής κατά IP2x σύμφωνα με DIN VDE 0106 Teil 100 με σήμα VDE. LS με χρονοκαθυστερημένο θερμικό εκτροπέα για προστασία υπερφόρτωσης και ηλεκτρομαγνητικό εκτροπέα για προστασία από βραχυκύκλωμα. Κατάλληλος για εκ των υστέρων τοποθέτηση πρόσθετων εξαρτημάτων· δυνατότητα επισήμανσης απευθείας στη συσκευή και μεμονωμένη αφαίρεση από τη σύνδεση της φασικής ράγας μέσω απασφάλισης του μηχανισμού γρήγορης στερέωσης στη ράγα.
| Ονομαστικό ρεύμα: | 16 A |
| Χαρακτηριστική λειτουργίας: | B |
| Ονομαστική ικανότητα διακοπής: | 6 kA |
| Αριθμός πόλων: | 3 P |
| Αριθμός μονάδων: | 3 |
| Ονομαστική λειτουργική τάση (AC): | 230/400 V |
| Τάση μόνωσης: | 500 V |
| Συχνότητα: | 50/60 Hz |
| Τύπος σύνδεσης: | QuickConnect |
| Ροπή: | 2,8Nm |
| Ολική απώλεια ισχύος υπό ονομαστικό ρεύμα: | 6,3 W |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, ηλεκτρικοί κύκλοι: | 4000 |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, μηχανικοί κύκλοι: | 20000 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας: | -25 έως 60 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης: | -25 έως 80 °C |
| Ύψος εγκατεστημένου προϊόντος: | 83,4 mm |
| Πλάτος εγκατεστημένου προϊόντος: | 52,5 mm |
| Βάθος εγκατεστημένου προϊόντος: | 70 mm |
Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.