Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.
Hager MBN525 διακόπτης LS 1p+N, B-25A, 6kA διακόπτης προστασίας γραμμής 1polig+N 6kA B-Charakteristik 25A 2 Module
Διακόπτης προστασίας γραμμής 1polig+N 6kA B-Charakteristik 25A 2 Module Διακόπτης προστασίας γραμμής σύμφωνα με DIN VDE 0641 Teil 11/8.92, προστασία επαφής IP2x σύμφωνα με DIN VDE 0106 Teil 100 με σήμα VDE. LS με χρονοκαθυστερημένο θερμικό απελευθερωτή για προστασία υπερφόρτισης και ηλεκτρομαγνητικό απελευθερωτή για προστασία από βραχυκύκλωμα. Κατάλληλος για μεταγενέστερη τοποθέτηση πρόσθετων εξαρτημάτων. Δυνατότητα σήμανσης απευθείας στη συσκευή και ατομική αφαίρεση από το σύστημα ράγας φάσεων μέσω απασφάλισης της ταχείας στερέωσης στη ράγα.
| Ονομαστικό ρεύμα: | 25 A |
| Χαρακτηριστική απελευθέρωσης: | B |
| Ονομαστική ικανότητα διακοπής: | 6 kA |
| Αριθμός πόλων: | 2 P |
| Αριθμός μονάδων: | 2 |
| Ονομαστική τάση λειτουργίας (εναλλασσόμενη): | 230/400 V |
| Τάση μόνωσης: | 500 V |
| Συχνότητα: | 50/60 Hz |
| Τρόπος σύνδεσης: | Schraubtechnik |
| Ροπή: | 2,8Nm |
| Συνολική απώλεια ισχύος υπό ονομαστικό ρεύμα: | 6 W |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, ηλεκτρικοί χειρισμοί: | 4000 |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, μηχανικοί χειρισμοί: | 20000 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας: | -25 bis 60 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης: | -25 bis 80 °C |
| Ύψος εγκατεστημένου προϊόντος: | 83 mm |
| Πλάτος εγκατεστημένου προϊόντος: | 35 mm |
| Βάθος εγκατεστημένου προϊόντος: | 70 mm |
Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.