Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.
Hager ADZ366D FI/LS 3X 1P+N 6kA C-Charakt. 16A 30mA Typ A QC
Διακόπτης διαρροής-προστασίας γραμμής σύμφωνα με DIN VDE 0664-20 / EN61009-1 με 3 x 1-πολικούς διακόπτες προστασίας γραμμής για κύκλους 230 V εναλλασσόμενου ρεύματος και κύκλωμα προστασίας από διαρροή σε συμπαγές περίβλημα. QuickConnect κλέμα σύμφωνα με DIN EN 60898-1, VDE 0641-11, στην έξοδο έως 16 A και στην είσοδο έως 63 A, προστασία επαφής σύμφωνα με IP2x DIN VDE 0106 Teil 100, μπλε κουμπί δοκιμής και ένδειξη διαρροής. Εύκολη μεμονωμένη αφαίρεση από τη ράγα φάσεων. Με σήμανση VDE. Κατάλληλο για μετέπειτα τοποθέτηση πρόσθετων εξαρτημάτων. Δυνατότητα σήμανσης απευθείας στη συσκευή. Ονομαστικό ρεύμα: 16 A Χαρακτηριστικό απενεργοποίησης: C Ονομαστική ικανότητα διακοπής: 6 kA Τύπος διαφορικής προστασίας: A Ευαισθησία: 30 mA Αριθμός πόλων: 4 P Αριθμός μονάδων: 4 Ονομαστική λειτουργική τάση Ue: 230 V
| Ονομαστικό ρεύμα | 16 A |
| Χαρακτηριστικό απενεργοποίησης | C |
| Ονομαστική ικανότητα διακοπής | 6 kA |
| Τύπος διαφορικής προστασίας | A |
| Ευαισθησία | 30 mA |
| Αριθμός πόλων | 4 P |
| Αριθμός μονάδων | 4 |
| Ονομαστική λειτουργική τάση Ue | 230 V |
| Τάση μόνωσης | 500 V |
| Συχνότητα | 50 Hz |
| Ροπή | 2Nm |
| Συνολική απώλεια ισχύος υπό ονομαστικό ρεύμα | 10,9 W |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, ηλεκτρικοί κύκλοι χειρισμού | 2000 |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, μηχανικοί κύκλοι χειρισμού | 2000 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -5 bis 40 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -55 bis 70 °C |
| Ύψος εγκατεστημένου προϊόντος | 86 mm |
| Πλάτος εγκατεστημένου προϊόντος | 71 mm |
| Βάθος εγκατεστημένου προϊόντος | 70 mm |
Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.