Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.
Hager MCN640 Αυτόματος διακόπτης (LS) 3P+N 6kA C-40A 4M Διακόπτης προστασίας γραμμής 3 polig+N 6kA C-Charakteristik 40A 4 Module
Διακόπτης προστασίας γραμμής 3πολικός + N 6kA, χαρακτηριστική C, 40A, 4 μονάδες. Διακόπτης προστασίας γραμμής σύμφωνα με DIN VDE 0641 Teil 11/8.92, προστασία επαφής IP2x σύμφωνα με DIN VDE 0106 Teil 100 με σήμα VDE. LS με χρονοκαθυστερημένο θερμικό απελευθερωτή για προστασία από υπερφόρτωση και ηλεκτρομαγνητικό απελευθερωτή για προστασία από βραχυκύκλωμα. Κατάλληλο για μεταγενέστερη τοποθέτηση πρόσθετων εξαρτημάτων. Δυνατότητα σήμανσης απευθείας στη συσκευή και ατομική αφαίρεση από το σύστημα φασικών ραγών με απασφάλιση της γρήγορης στερέωσης στη ράγα. Ονομαστικό ρεύμα: 40 A, Χαρακτηριστική (καμπύλη): C, Ονομαστική ικανότητα διακοπής: 6 kA, Αριθμός πόλων: 4 P, Αριθμός μονάδων: 4, Ονομαστική τάση λειτουργίας (εναλλ.): 230/400 V, Συχνότητα: 50/60 Hz, Τύπος σύνδεσης: βιδωτή
| Ονομαστικό ρεύμα: | 40 A |
| Χαρακτηριστική (καμπύλη): | C |
| Ονομαστική ικανότητα διακοπής: | 6 kA |
| Αριθμός πόλων: | 4 P |
| Αριθμός μονάδων: | 4 |
| Ονομαστική τάση λειτουργίας (εναλλ.): | 230/400 V |
| Τάση μόνωσης: | 500 V |
| Συχνότητα: | 50/60 Hz |
| Τύπος σύνδεσης: | Βιδωτή |
| Ροπή: | 2,8Nm |
| Συνολική απώλεια ισχύος υπό ονομαστικό ρεύμα: | 16,9 W |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, ηλεκτρικοί κύκλοι: | 4000 |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, μηχανικοί κύκλοι: | 20000 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας: | -25 έως 60 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης: | -25 έως 80 °C |
| Ύψος προϊόντος (εγκατεστημένο): | 83 mm |
| Πλάτος προϊόντος (εγκατεστημένο): | 70 mm |
| Βάθος προϊόντος (εγκατεστημένο): | 70 mm |
Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.