Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.
Hager CDS425D Διακόπτης προστασίας από διαρροή ρεύματος 4 polig 6kA 25A 30mA Typ A QuickConnect
Διακόπτης προστασίας από διαρροή ρεύματος σύμφωνα με EN 61008-1, DIN EN 61008-2-1 und VDE 0664 Teil 10 + 11. Κλέμα QuickConnect σύμφωνα με DIN EN 60898-1, VDE 0641-11 στην είσοδο έως 63 A, προστασία επαφής IP2x σύμφωνα με DIN VDE 0106 Teil 100, μπλε κουμπί δοκιμής και ένδειξη σφάλματος ρεύματος. Εύκολη αφαίρεση ενός στοιχείου από το σύστημα ράγας φάσεων. Με σήμα VDE. Κατάλληλο για μεταγενέστερη τοποθέτηση πρόσθετων εξαρτημάτων. Δυνατότητα σήμανσης απευθείας στη συσκευή. Κατάλληλο για μεταγενέστερη τοποθέτηση πρόσθετων εξαρτημάτων. Ονομαστικό ρεύμα: 25 A Τύπος διαφορικής προστασίας: A Ευαισθησία: 30 mA Αριθμός πόλων: 4 P Αντοχή σε παλμικό ρεύμα (παλμικά ρεύματα βλάβης 8/20µs): 0,25 kA Αριθμός μονάδων: 4 Συχνότητα: 50 Hz Τύπος τοποθέτησης: DIN-Schiene Τρόπος σύνδεσης: QuickConnect
| Ονομαστικό ρεύμα | 25 A |
| Τύπος διαφορικής προστασίας | A |
| Ευαισθησία | 30 mA |
| Αριθμός πόλων | 4 P |
| Αντοχή σε παλμικό ρεύμα (παλμικά ρεύματα βλάβης 8/20µs) | 0,25 kA |
| Αριθμός μονάδων | 4 |
| Συχνότητα | 50 Hz |
| Τύπος τοποθέτησης | DIN-Schiene |
| Τρόπος σύνδεσης | QuickConnect |
| Διατομή σύνδεσης (για ευέλικτο αγωγό) | 16mm² |
| Διατομή σύνδεσης (για άκαμπτο αγωγό) | 25mm² |
| Ροπή | 2,8Nm |
| Βαθμός προστασίας | IP20 |
| Τάση μόνωσης | 500 V |
| Αντοχή σε κρουστική τάση | 4 kV |
| Δυνατότητα πρόσθετων εξαρτημάτων | 1 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -25 bis 40 °C |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, μηχανικοί κύκλοι | 4000 |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, ηλεκτρικοί κύκλοι | 2000 |
| Συνολική ισχύς απωλειών υπό ονομαστικό ρεύμα | 4,5 W |
| Βαθμός ρύπανσης σύμφωνα με IEC 60664 / IEC 60947-2 | 2 |
| Ύψος πάνω από N.N. | 2000 m |
| Ονομαστικό ρεύμα σε 30° C | 25 A |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -55 bis 70 °C |
| Ύψος εγκατεστημένου προϊόντος | 83 mm |
| Πλάτος εγκατεστημένου προϊόντος | 70 mm |
| Βάθος εγκατεστημένου προϊόντος | 70 mm |
Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.