Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.
Hager ADZ316D FI/LS 3X 1P+N 6kA B-Charakt. 16A 30mA Typ A QC
Διακόπτης προστασίας διαρροής και γραμμής σύμφωνα με DIN VDE 0664-20 / EN61009-1 με 3 x 1-πολικό διακόπτη προστασίας γραμμής για κυκλώματα εναλλασσόμενου ρεύματος 230 V και διάταξη προστασίας από διαρροή σε συμπαγές περίβλημα. QuickConnect Klemme nach DIN EN 60898-1, VDE 0641-11, στην έξοδο έως 16 A και στην είσοδο έως 63 A, προστασία επαφής σύμφωνα με IP2x DIN VDE 0106 Teil 100, μπλε πλήκτρο δοκιμής και ένδειξη ρεύματος διαρροής. Εύκολη μεμονωμένη αφαίρεση από τη σύνδεση ράγας φάσεων. Με σήμα VDE. Κατάλληλο για μεταγενέστερη προσθήκη πρόσθετων εξαρτημάτων. Δυνατότητα σήμανσης απευθείας στη συσκευή. Ονομαστικό ρεύμα: 16 A Καμπύλη απασφάλισης: B Ονομαστική ικανότητα διακοπής: 6 kA Τύπος διαφορικής προστασίας: A Ευαισθησία: 30 mA Αριθμός πόλων: 4 P Αριθμός μονάδων: 4 Ονομαστική λειτουργική τάση Ue: 230 V
| Ονομαστικό ρεύμα | 16 A |
| Καμπύλη απασφάλισης | B |
| Ονομαστική ικανότητα διακοπής | 6 kA |
| Τύπος διαφορικής προστασίας | A |
| Ευαισθησία | 30 mA |
| Αριθμός πόλων | 4 P |
| Αριθμός μονάδων | 4 |
| Ονομαστική λειτουργική τάση Ue | 230 V |
| Τάση μόνωσης | 500 V |
| Συχνότητα | 50 Hz |
| Ροπή | 2Nm |
| Συνολική απώλεια ισχύος υπό ονομαστικό ρεύμα | 10,9 W |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, ηλεκτρικοί κύκλοι διακοπής | 2000 |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, μηχανικοί κύκλοι διακοπής | 2000 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -5 bis 40 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -55 bis 70 °C |
| Ύψος εγκατεστημένου προϊόντος | 86 mm |
| Πλάτος εγκατεστημένου προϊόντος | 71 mm |
| Βάθος εγκατεστημένου προϊόντος | 70 mm |
Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.