Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.
Hager ADS966D FI/LS 1P+N 6kA C-Charakteristik 16A 30mA
Συνδυασμένος διακόπτης διαφυγής και προστασίας γραμμής σύμφωνα με DIN VDE 0664-20 / EN61009-1 με τερματικό QuickConnect σύμφωνα με DIN EN 60898-1, VDE 0641-11, στην έξοδο έως 20 A και στην είσοδο έως 63 A. Προστασία επαφής σύμφωνα με IP2x DIN VDE 0106 Teil 100, μπλε κουμπί δοκιμής και ένδειξη ρεύματος διαρροής. Απλή μεμονωμένη αφαίρεση από το σύστημα ράγας φάσης. Με σήμανση VDE. Κατάλληλο για μεταγενέστερη τοποθέτηση συμπληρωματικών συσκευών. Δυνατότητα σήμανσης απευθείας στη συσκευή. Ονομαστικό ρεύμα: 16 A Τύπος απασφάλισης: C Ονομαστική ικανότητα διακοπής: 6 kA Τύπος διαφορικής προστασίας: A Ευαισθησία: 30 mA Αριθμός πόλων: 2 P Αριθμός μονάδων: 2 Ονομαστική τάση λειτουργίας Ue: 240 V
| Ονομαστικό ρεύμα | 16 A |
| Τύπος απασφάλισης | C |
| Ονομαστική ικανότητα διακοπής | 6 kA |
| Τύπος διαφορικής προστασίας | A |
| Ευαισθησία | 30 mA |
| Αριθμός πόλων | 2 P |
| Αριθμός μονάδων | 2 |
| Ονομαστική τάση λειτουργίας Ue | 240 V |
| Τάση μόνωσης | 500 V |
| Αντοχή σε τάση κρούσης | 4000 V |
| Συχνότητα | 50 Hz |
| Ροπή | 2,1Nm |
| Συνολικές απώλειες ισχύος σε ονομαστικό ρεύμα | 5,2 W |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, ηλεκτρικοί κύκλοι | 2000 |
| Διάρκεια ζωής συσκευής, μηχανικοί κύκλοι | 2000 |
| Διατομή σύνδεσης για εύκαμπτο αγωγό | 1 - 16mm² |
| Διατομή σύνδεσης για ακαμπτό αγωγό | 1 - 25mm² |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -25 bis 40 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -25 bis 70 °C |
| Ύψος εγκατεστημένου προϊόντος | 94 mm |
| Πλάτος εγκατεστημένου προϊόντος | 35 mm |
| Βάθος εγκατεστημένου προϊόντος | 68 mm |
Angaben laut EU-Produktsicherheitsverordnung (GPSR):
Hersteller:![]()
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG
Zum Gunterstal
66440 Blieskastel
Tel: +49 6842 945 0
E-Mail: info@hager.de
Sicherheitshinweise & Warnungen:
Gefahr durch elektrischen Schlag: Die Installation und Montage elektrischer Geräte darf nur durch eine qualifizierte Elektrofachkraft erfolgen.
Brandgefahr: Bei unsachgemäßer Verwendung oder Überschreitung der zulässigen Anschlusswerte besteht Brandgefahr.
Bedienungsanleitung: Vor der Installation ist die beiliegende Bedienungs- und Montageanleitung des Herstellers zwingend zu beachten.